חיפוש

אושר= פרודוקטיביות?

עודכן: 6 במאי 2021

האושר של עובדים הפך יותר ויותר לעניין, שמחייב התייחסות במקומות העבודה.


למה?


ישנן הוכחות הולכות וגדלות לכך שכאשר העובדים מרוצים, הארגונים משגשגים.


לדוגמא, מחקר אחד מצא כי עובדים מאושרים הם בכ- 20% יותר פרודוקטיביים מאשר עובדים לא מאושרים.

בכל מה שקשור לאנשי מכירות, לאושר יש השפעה גדולה עוד יותר, והוא מגדיל את המכירות ב- 37%. אבל היתרונות של אושר לא נגמרים בזה 😊.


פרודוקטיביות, במילים פשוטות, היא להשיג את מה שחשוב לך ביום העבודה שלך, לעשות מעל ומעבר, עם התלהבות ואולי אפילו להדביק אחרים בהתלהבות שלך, ופרודוקטיביות מתקשרת גם ל-"לעבוד חכם"; במקום לרוץ רק על הדחוף, לעשות את החשוב.


אני מניחה, שאצל חלקכם רצה עכשיו המחשבה בראש- תגדירי לי מה זה אושר...


מה זה אומר להיות מאושר במקום העבודה?


אז, ראינו במחקרים שאושר קשור לפרודוקטיביות. אבל מה מה זה אומר של להיות "מאושר" במקום העבודה?

בספרו "האמת על מחויבות עובדים", פטריק לנסיוני מתמצת את זה לכמה דברים:

האחד, הרצון להרגיש שאתה חשוב (אתה רוצה שאנשים יידעו את השם שלך),

שנית, מדובר ברצון לדעת שלדברים שאתה עושה בעבודה יש השפעה (שאתה עוסק בעבודה רלוונטית),

ושלישית, שאתה מתקדם (כלומר, לעבודה שלך יש משקל או חשיבות ושאתה מקדם את עצמך ואת מקום העבודה שלך). כמובן , שזה נכון לנשים וגברים גם אם זה נכתב בלשון זכר ..


נשמע קל, אבל השאלה אם מצליחים ליישם את זה אצלכם בעבודה?


איך לקדם את האושר של העובדים במקום העבודה?


מעבר למה שרשמתי למעלה, מה עוד אפשר לעשות כדי לקדם את האושר האישי של העובדים?

אני מניחה שרוב האנשים רוצים לעשות עבודה שהם אוהבים, במקומות שהם אוהבים ועם אנשים שהם נהנים איתם.


כשהחיים הופכים להיות עמוסים והדרישות בעבודה ממשיכות לעלות, אנחנו נתקעים לפעמים - בהרגלים, בשגרה ובמערכות יחסים שלא משרתות אותנו, ואף מגבילות את האושר שלנו. לעתים קרובות, אנחנו אפילו לא מודעים לכך שזה קורה, מכיוון שאין לנו את הפניות להתמקד במה שגורע מהאושר שלנו.

גם כשברור לנו מה גורם לנו להיות מאושרים, הרבה מאיתנו לא יודעים איך לעשות שינוי.


למזלנו, ישנן כמה דרכים להגדיל את תחושת האושר האישית שלך ואת תחושות האושר של האנשים/צוותים איתם אתם עובדים:


טיפוח מערכות יחסים משמעותיות. מאוד חשוב עם מי אתה עובד. על פי Harvard Business Review, יחסי חברות קרובים בעבודה מעלים את שביעות הרצון של העובדים ב -50%. יותר מזה, אנשים שהחבר/ה הכי טוב שלהם עובד/ת איתם, בעלי סיכוי גדול שבעתיים להיות מחויבים לעבודה, ולעסוק או להיות מעורבים באופן מלא בעבודתם.


לכן, אם אתם בתפקידי ניהול, תבנו צוותים שמטפחים חברויות ביניהם, והיעזרו בחברי הצוות, כדי לגייס עובדים חדשים מקרב החברים שלהם. אם לאחד מהעובדים בצוות יש יחסי עבודה חזקים עם עמית וחבר לשעבר, אל תהססו לגייס גם את אותו אדם למקום העבודה/לצוות, כי, כאמור, זה משפיע על האושר האישי שלהם (כמובן, כל עוד העמיתים/חברים עונים על דרישות המשרה).


תהיו אחראים על האושר שלכם. בעוד שאושר יכול להיות מושפע מ- DNA ומנסיבות חיים, החוקרת סוניה ליובומירסקי מציעה בספר שלה על אושר, שאנחנו עדיין שולטים בכ- 40% מהאושר שלנו. קחו שליטה על האושר שלכם והשקיעו בתוכניות של רווחה או WELL BEING, שיעזרו לעובדים שלכם לעשות את אותו הדבר.

תוכניות, לדוגמא, שמכשירות עובדים בכל הנוגע לפיתוח חוסן אישי, מטפחות מיקוד שליטה פנימי, מפתחות מערכות יחסים חיוביות, מסייעות בניהול מחשבות מעכבות ו/או סטרס ועוד.


רצוי מידי פעם לשאול את עצמכם- האם העובדים שלכם מרוצים בעבודה? האם את/ה שמח/ה?


תשקלו מה אתם והעובדים שלכם יכולים לעשות ביחד בכדי להזרים יותר אושר לחיי היומיום שלכם, כולל לחיי העבודה. אתם תראו את ההשפעה של זה על העבודה שלכם, החיים האישיים והשורה התחתונה/הביצועים בעבודה.


208 צפיות0 תגובות