איך תעזור לנו הפסיכולוגיה החיובית לקבל החלטות?

בכל רגע ורגע, אנחנו מקבלים החלטה. ולרובינו התהליך הזה פשוט קשה. לפעמים אנחנו שוכחים - שלא לקבל החלטה - זאת גם החלטה! לפעמים אנחנו כל כך רוצים לרצות את כולם, שאנחנו שוכחים מה הייתה המטרה שלנו. אנחנו שוכחים שההחלטות שלנו נועדו לעצב את החיים שלנו, ולא את החיים של אנשים אחרים.
איך תעזור לנו הפסיכולוגיה החיובית לקבל החלטות?

זמן ומקום

-
-

על ההרצאה

בכל רגע ורגע, אנחנו מקבלים החלטה. ולרובינו התהליך הזה פשוט קשה.

לפעמים אנחנו שוכחים - שלא לקבל החלטה - זאת גם החלטה! לפעמים אנחנו כל כך רוצים לרצות את כולם, שאנחנו שוכחים מה הייתה המטרה שלנו. אנחנו שוכחים שההחלטות שלנו נועדו לעצב את החיים שלנו, ולא את החיים של אנשים אחרים. 

כמה מאיתנו מרגישים שההחלטות שלנו באמת משקפות אותנו? איך נוכל להחליט טוב יותר בשבילינו? 

בהרצאה נאיר על החידה הגדולה של קבלת החלטות בעזרת הפסיכולוגיה החיובית וחקר המוח וניגע ב-3 עקרונות מהותיים להחלטות טובות ומאושרות יותר. 

1. איך לקבל החלטות בשבילי ולא בשביל אחרים?

2. איך לפתור את הקונפליקט הפנימי המתחולל בתוכי כשאני לא יודע/ת מה להחליט? 

3. איך תימנע/י מהטעויות שהמוח שלך נופל אליהם בתהליך קבלת ההחלטה?

עם מה תצאו?

- נקודות משמעותיות למחשבה

- כלים פרקטיים להחלטות טובות יותר

- מענה לשאלות שמעסיקות את כולנו

הנאה מובטחת.

אודות יהודית כץ-

יהודית כץ למדה פסיכו-ביולוגיה (מדעי המוח) באוניברסיטה העברית שבירושלים וערכה מחקר מוח בבית החולים הדסה עין כרם. בתקופה המחקר הבינה כי המחקר מגלה המון, אבל כל הכלים והידע נשארים בין כותלי האקדמיה, ולא באמת מגיעים אל מי שצריך אותם יותר מכל - אנחנו.

ככל שנחשפה יותר לתחום, התחדדה אצלה התחושה שהפסיכולוגיה מיועדת רק למי שרע לו.

הקורסים שלמדה, העבודה עם מתבגרים במחלקה הפסיכיאטרית ובעצם כל מה שהייתה רגילה לשמוע על פסיכולוגיה - כולם עסקו בכמה רע לאנשים: במשברים, בחרדות, דכאונות וטראומות.

אבל רגע! החיים הם לא רק מחלות ובעיות. רבים מאיתנו דווקא די בסדר, אבל לא  תמיד מצליחים להוציא מעצמם את העוד משהו הקטן.

יהודית כץ תוהה למה שנסתפק רק בבסדר אם אפשר הרבה יותר מזה? למה שלא נשתמש בפסיכולוגיה ככלי שיעזור לנו להגיע לשם?

הפסיכולוגיה החיובית קמה כתחום כדי לתת מענה בדיוק לזה. המטרה אינה רק לטפל בבעיות לאחר שנוצרו, אלא ללמוד לחיות חיים מלאים יותר, כבר היום. בעזרת כלים מדעיים שנחקרו באוניברסיטאות מסביב לעולם, נוכל לתרגל חיים שאינם חלק מהמירוץ הקבוע. נוכל להפסיק לפעול בצורה אוטומטית ולשאול אילו חיים אנחנו באמת אוהבים ורוצים לחיות.

יהודית כץ שמה לעצמה למטרה לחבר בין המחקרים המשמעותיים, לבין האנשים שרוצים להרגיש טוב יותר, אפילו אם לא ממש ״רע״ להם. מאז, היא מלווה אנשים באופן אישי, מדריכה קבוצות, מייעצת לארגונים, ומרצה בפני קהלים מגוונים.

יהודית כץ נמצאת בתהליך התפתחות מתמיד, משקיעה שעות בלמידה עצמית, רכישת ידע והרחבת סל המיומנויות שלה. היא למדה אימון פסיכולוגי באוניברסיטת תל אביב, וגם טיפול קוגניטיבי התנהגותי בבית ספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה.

בין הלקוחות שנהנו מהרצאותיה של יהודית כץ-

בזק, עיריית תל אביב-יפו, WIX, HP, קלטורה, אורט, FORNOVA, מטב, PAY PAL, TAMA, Roche, ל'אוריאל ועוד.

"הרצאתה של יהודית בנושא קבלת החלטות הייתה מעשירה ומאירת עיניים. לאחר ההרצאה יהודית המשיכה להשיב על שאלות והייתה זמינה לקבל משוב מהקהל. ניכר היה כי הדברים מתבצעים מתוך אכפתיות, שליחות ומקצועיות. אנחנו ממליצים בחום רב על מפגש עם יהודית" 

משה סעדו זאדה, 

עו"ד, הרצוג פוקס נאמן

שתפו את ההרצאה