חיפוש
  • Orit Shiber

תרגיל הוקרה יומיומי להגדיל את שביעות הרצון שלנו ולצמצמם רגשות קשים

עודכן: 20 באוק׳ 2020

כדי להגביר את הטוב בחיינו, להגדיל את האופטימיות שבנו ולצמצם את הרגשות הקשים מחקרים ממליצים על הוקרה יומית. אפשר בכתב (מומלץ) ואפשר "להריץ בראש" את ההוקרות. ניתן לעשות זאת ערב ערב לפני השינה או דווקא "על הבוקר" כשקמים כדי להתחיל את היום בהרגשה טובה.


הנה התרגיל-

נשב בנוח, ניקח כעשר נשימות עמוקות של אנרגיה מרגיעה פנימה, ונעביר אותה לכל חלקי הגוף עד לרגיעה מלאה. כעת נערוך סקירה קצרה של כל הדברים בחיים עליהם אנו יכולים להוקיר תודה. נתמקד במה שיש לנו, במי שאנחנו, במה שהשגנו, באנשים הקרובים לנו ובסיטואציות שקורות לנו. נתמקד בדברים הקטנים והגדולים ונתחבר לתחושה שמלווה את הוקרת התודה שלנו מכל הלב. כשהתחושה ברורה לנו, נפקח את העיניים ונענה על חמש השאלות הבאות (רצוי בכתיבה):


1. הוקרה לאנשים בחיי - התמקד/י באנשים שאת/ה אוהב ושאוהבים אותך וציין/י מהם החוזקות והתכונות שאת/ה מעריך/ה ומודה עליהם?

2. הוקרה להישגים שלי - התבונן/י במה שהשגת עד כה בחיים ומה שישלך כרגע - על מה את/ה בוחר/ת להגיד תודה?

3. הוקרה לסיטואציות בחיי - התבונן/י בסיטואציות בחייך שאת/ה בוחר/ת להודות עליהן ו/או על מה שהתאפשר בזכותן, על מה את/ה בוחר/ת להגיד תודה?

4. הוקרה לעצמי - התבונן/י בתכונות, ביכולות, במי שאת/ה ומה שיש בך על מה את/ה בוחר/ת להודות?

5.ליצור את היום שלי - התמקד/י ביום שעברת התמקד/י במה שאהבת ואמר/י על כך תודה.

התמקד/י ביום שלפניך התמקד/י במה שאת/ה בוחר/ת שיקרה בו ואמר/י על כך תודה.


תרגיל קצר לחיזוק הבטחון וההרגשה הטובה

זהה/י מצבים במהלך היום, שבהם את/ה שבע/ת רצון ומרוצה ממה שקורה. תשאל/י את עצמך:

מה טוב קרה לי היום? ואח"כ- מי הייתי ומה עשיתי שהיה לי הטוב הזה? (למשל, "אני מודה על כך שאני בריא/ה ובשיא הכושר שלי" או "אני מוצא זמן להיות עם הילדים שלי ונהנה/ת מכל רגע"). ככל שתמצא/י יותר דוגמאות כך תוכל/י לעגן יותר מצבים, התנהלות וגישות שעושות לך טוב. ע"י חזרה עליהם הטוב שבחייך יגדל והחשוב מכל- שביעות הרצון שלך ממה שיש לך. מומלץ בחום לעשות את התרגיל הזה באופן יומיומי. רק 2 דקות מהזמן וההרגשה משתפרת 😊

65 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול